Παρά τις απουσίες ο Θρύλος έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον Απόλλωνα και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.

Μόνο νίκες έχει ο Θρύλος μέχρι στιγμής και θέλει να συνεχίσει έτσι. Στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα στην Πάτρα, η ομάδα είχε απουσίες όμως κατάφερε να ολοκληρώσει μία εξαιρετική εμφάνιση, η οποία της χάρισε αρκετά ομαδικά επιτεύγματα.

Δείτε αναλυτικά τα όσα ανέφερε ο ΕΣΑΚΕ:

«Ο Ολυμπιακός κράτησε χαμηλά τα λάθη του αφού έκανε μόνο πέντε που είναι και η καλύτερη επίδοση της πρεμιέρας, έχοντας δύο λιγότερα από εκείνα του Λαυρίου Megabolt κόντρα στον Προμηθέα. Το -10 του συντελεστή λαθών μεταξύ των δύο ομάδων -15 είχε ο Απόλλων- είναι ο μεγαλύτερος της πρεμιέρας αφού ο προηγούμενος ήταν το -7 της ΑΕΚ έναντι της Καρδίτσας Βιολογικό Χωριό (17-24).

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming

*Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα σημείωσε και την καλύτερη επίδοση ασίστ της 1ης αγωνιστικής. Είχε 29 και ξεπέρασε εκείνη των 23 του Λαυρίου Megabolt στο ματς με τον Προμηθέα.

*Ο Ολυμπιακός τελείωσε ουσιαστικά το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ του 50-33. Το +17 ήταν η μεγαλύτερη διαφορά ενός ημιχρόνου των αγώνων της πρεμιέρας αφού ο Προμηθέας έκανε +11 στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Λαύριο Megabolt (43-54).

*Στην εξέλιξη του αγώνα ο Ολυμπιακός προηγήθηκε ακόμη και με 34 πόντους (39-73 στο 28:02) στη μεγαλύτερη διαφορά που υπήρξε στα ματς της πρεμιέρας. Η προηγούμενη ήταν εκείνη των 26 πόντων με τους οποίους προηγήθηκε η ΑΕΚ της Καρδίτσας Βιολογικό Χωριό στο 21:31».