Δεν επιστρέφει ακόμα στην Ελλάδα και τον Θρύλο ο Φαλ, με την εθνική Γαλλίας να επικρατεί 87-76 της Τουρκίας στην παράταση.

Απίστευτο εκκίνηση στη φάση των «16» στο Ευρωμπάσκετ, με τη Γαλλία να νικάει την Τουρκία στην παράταση 87-86.Ένα παιχνίδι που πραγματικά τα είχε όλα και σίγουρα όσοι το παρακολούθησαν δεν μετάνιωσαν στιγμή.

Προφανώς και ενδιέφερε και τους φίλους του Ολυμπιακού το ματς, καθώς με την εθνική ομάδα της Γαλλίας, αγωνίζεται ο Μουσταφά Φαλ, Οι «τρικολόρ» φάνηκε πως θα έπαιρναν άνετη νίκη καθώς είχαν φτάσει τη διαφορά στους 16 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Σλούκας μοιραίος, Αταμάν φευγάτος!

Οι Τούρκοι δεν τα παράτησαν και παρά την απουσία του Σέιν Λάρκιν ανέτρεψαν το σκορ. Οι Γάλλοι μπόρεσαν να στείλουν το ματς στην παράταση, εκεί όπου κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη, με τον Κορκμάζ να χάνει στο τέλος την μπάλα και να μην μπορεί να εκδηλώσει μία τελευταία επίθεση για την ομάδα του.

Όσο για τον Μουσταφά Φαλ, τελείωσε το παιχνίδι με 4 πόντους και 4 ριμπάουντ.