Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Χάρης Παυλίδης ήταν πανευτυχής για την επάξια πρόκριση της ομάδας μας στον μεγάλο τελικό.

Ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το εμπόδιο της Ουίπεστ, με σκορ 9-8. Παίρνοντας εκείνος το εισιτήριο για τον τελικό.

Ο προπονητής της ομάδας μας, Χάρης Παυλίδης, αποτέλεσε για ακόμη μια φορά τον πρωτομάστορα της επιτυχίας.

Live streaming: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Ο προπονητής του Ολυμπιακού σημείωσε μετά τη νίκη με 9-8 επί της Ουίπεστ: «Δεν ξέραμε αν θα συμμετάσχουμε στη διοργάνωση. Βάλαμε όλη μας την καρδιά και στο κρίσιμο σημείο στην 4η περίοδο, καταφέραμε να σκοράρουμε στην πρώτη μας επίθεση. Μετά ήταν πιο εύκολο να παίξουμε. Η Ουίπεστ είναι μια πολύ καλή και έμπειρη ομάδα, με υπέροχες παίκτριες και υπέροχους προπονητές.

Ήταν πολύ δύσκολο να παίξουμε γιατί δεν έχουμε προετοιμασία στο σπίτι μας. Παίξαμε το τελευταίο μας ματς στις 13 Μαρτίου και φοβόμουν γιατί είχαν καλύτερο ρυθμό. Ήξερα όμως πως αν ήμασταν ισοπαλία στην τελευταία περίοδο θα νικούσαμε».