Άνετα οι νέοι του Ολυμπιακού επικράτησαν του Άρη...

Το 3/3 έκανε η Κ19 του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα μετά και το «διπλό» επί του Άρη με 3-2. Επιβλητικοί οι Νέοι, προηγήθηκαν με 3-0 στο 32’, αλλά έπαιξαν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Μόλις στο 11′ ο Προκοπίου άνοιξε το σκορ από ασίστ του Μπάκουλα, ενώ στο 18′ ήρθε και δεύτερο γκολ, όταν ο Κουτσογούλας έκλεψε την μπάλα από την άμυνα και διπλασίασε τα γκολ του Θρύλου. Το 3-0 υπέρ του Θρύλου ήρθε στο 32′, όταν ο Αρσενίδης έδωσε στον Μπάκουλα και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Παπακανέλλος δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και η αποβολή αυτή επηρέασε την ομάδα στο δεύτερο μέρος.

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Σε αυτό το διάστημα, οι γηπεδούχοι πίεσαν και απλά μείωσαν στο 59′ και στο 65′ με γκολ του Τανούλη. Ο Ολυμπιακός κράτησε ως το τέλος και πήρε μία σημαντική νίκη.

Άρης (Δ. Τσουτάνης): Καρακασίδης, Καλτσάς, Τσαλίκογλου, Καραμανλής, Τανούλης, Τσομπανίδης, Καρυπίδης, Αλμυράς, Χατζηιωάννου, Σγουρός, Παναγίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Αρσενίδης, Ρέτσος, Κωστούλας, Χρήστου, Μπάκουλας, Κουτσογούλας (56′ Γατόπουλος) (85′ Πατήρας), Σταυρόπουλος, Προκοπίου (56′ Πρεκατές), Παπακανέλλος, Σαββάκης (65′ Μουζακίτης).