Άνετα οι έφηβοι νίκησαν 7-2 τον Λεβαδειακό.

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού νίκησε εύκολα τον Λεβαδειακό με 7-2 για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Κ17.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της συνάντησης, με τον Πνευμονίδη να κάνει το 1-0.

Τριάρα στην ΑΕΚ

Στο 20′ ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 με τον Σούφκα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 31′ ο Δαρβίρας σημείωσε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (48′ και 49′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 με σκόρερ τον Πνευμονίδη.

Οι φιλοξενούμενοι στο 64′ μείωσαν προσωρινά σε 5-1, όμως ο Λιατσικούρας στο 71′ πέτυχε και έκτο τέρμα για τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα της Λιβαδειάς στο 74′ κατάφερε να σκοράρει για δεύτερη φορά κάνοντας το 6-2, πριν ο Λίγδας διαμορφώσει στο 80′ το τελικό 7-2 για τον Ολυμπιακό.

Επόμενος αγώνας για τους Έφηβους του Ολυμπιακού είναι με αντίπαλο τον Ιωνικό εκτός έδρας για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Μακρής, Σουλανιάκου, Αλαφάκης, Δάμα, Παναγάκος, Φίλης, Πνευμονίδης, Λιατσικούρας, Σούφκα, Δαρβίρας, Τουφάκης.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Πλιώνης, Κουρακλής, Λίγδας, Δρίκος και Κτενάς.