Οι δηλώσεις του Κώστα Στιβαχτή, μετά τη νίκη του Ολυμπιακού με 3-0 σετ, επί του Φοίνικα Σύρου.

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κορυφής της 10ης αγωνιστικής της Volley League με αντίπαλο τον Φοίνικα Σύρου στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη» σε βάρος του οποίου επικράτησε με 3-0 σετ (25-19, 25-18, 25-16), υποχρεώνοντάς τον στην πρώτη του φετινή ήττα.

Οι «ερυθρόλευκοι» κυριάρχησαν απόλυτα στη σημερινή αναμέτρηση και εξακολουθούν να απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής αυξάνοντας τη διαφορά από τους διώκτες του. Η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και έφτασε στην καθαρή νίκη που του δίνει σημαντικό προβάδισμα στη κούρσα της διεκδίκησης του πρωταθλήματος.

Παρελθόν η Καράρο

Η νίκη ήρθε μέσα σε 79 λεπτά για τον Ολυμπιακό ο οποίος είχε και σήμερα αρκετούς πρωταγωνιστές και μετά τις επικρατήσεις με 3-0 κόντρα σε ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό επιβλήθηκε και του Φοίνικα χωρίς να χάσει σετ!

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Κώστας Στιβαχτής δήλωσε μετά το ματς στο olympiacossfp.gr τα εξής:

«Βαθμολογικά μπορούμε να πούμε ότι αποκτάμε ένα μικρό προβάδισμα, αλλά για μας δεν λέει τίποτα αυτό. Το θέμα στην ομάδα είναι να συνεχίσει να βελτιώνεται, να κοιτάει ένα παιχνίδι κάθε φορά και να μην σκέφτεται τίποτα άλλο παρά τους τρεις βαθμούς που μπορεί να πάρει. Συνεχίζουμε με στόχο να βελτιωνόμαστε και να αντιμετωπίζουμε με την ίδια σοβαρότητα κάθε αναμέτρηση».