Η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου, στις δηλώσεις της, μετά την επικράτηση επί των Χανίων.

Ολυμπιακός: Τη νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα συνέχισε η ομάδα μπάσκετ Γυναικών των «ερυθρόλευκων».

Μετά την «κατοστάρα» (104-52) επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο ΣΕΦ, για τη 15η αγωνιστική της Α1, τα κορίτσια του Θρύλου επικράτησαν εύκολα και του ΟΑ Χανίων, με 91-50 στο κλειστό Κλαδισού, για τη 16η «στροφή», παίζοντας εξαιρετική άμυνα.

Παίρνει Καλαντάντζε από την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκες» έπαιξαν ωραίο μπάσκετ στην Κρήτη, από το ξεκίνημα, προηγήθηκαν με +21 (30-51) στο ημίχρονο και με πρώτη σκόρερ την Σταμολάμπρου με 18 πόντους, «καθάρισαν» το «διπλό» επί των Χανίων με +41, συνεχίζοντας αήττητες στο πρωτάθλημα.

Δείτε τα όσα είπε η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου:

«Σήμερα, η ομάδα μας παρουσιάστηκε σοβαρή και συγκεντρωμένη, τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση. Ακολουθήσαμε το πλάνο του προπονητή, έγινε μεγάλο ροτέισον και η ομάδα έπαιξε στο 100% για 40 λεπτά. Πλέον, στρέφουμε την προσοχή μας στο επόμενο παιχνίδι, απέναντι στον Παναθηναϊκό, που η νίκη θα μας δώσει το προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος».