Η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου έκανε το δικό της σχόλιο για τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Χανίων.

Το «16 στα 16» στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού. Στο ματς της 17ης αγωνιστικής της Α1, κόντρα στον ΟΑ Χανίων, οι νταμπλούχες Ελλάδας επικράτησαν με 92-76 στην αίθουσα 5 του ΣΕΦ και διεύρυναν τη νικηφόρα τους πορεία.

Τα κορίτσια του Θρύλου συνάντησαν αντίσταση από τα Χανιά έως το τρίτο δεκάλεπτο, όμως ανέβασαν… στροφές στην τελευταία περίοδο, έφτασαν στο +18 και «καθάρισαν» τη νίκη.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»