Όλα όσα είπε η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου.

Το εισιτήριο για τους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 «σφράγισε» η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Στο ματς της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ, οι νταμπλούχες Ελλάδας νίκησαν με 106-64 τις Εσπερίδες Καλλιθέας στην αίθουσα 5 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας και προκρίθηκαν στους τελικούς, με… φόντο το έβδομο τους πρωτάθλημα!

Παρελθόν η Καράρο

Η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου έκανε το δικό της σχόλιο για την αναμέτρηση.

Διαβάστε όσα είπε:

«Είμαστε, πλέον, στην τελική ευθεία. Το πρωτάθλημα, όπως μας λέει και ο κόουτς, δεν είναι ένα σπριντ, είναι ένας μαραθώνιος, τώρα είναι το πιο σημαντικό κομμάτι.

Σήμερα, στο πρώτο ημίχρονο, ενώ είχαμε πει να περιορίσουμε μια παίκτρια των Εσπερίδων, δυστυχώς επιτρέψαμε να έχει 21 πόντους, επομένως και η ατομική και η ομαδική μας άμυνα δεν λειτούργησε τόσο καλά.

Στην επίθεση γνωρίζουμε ότι έχουμε πολλά ατού, πλουραλισμό, άτομα που μπορούν να βάλουν την μπάλα εύκολα στο καλάθι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, βελτιώσαμε την άμυνα μας, άνοιξε η διαφορά, τρέξαμε πολύ, είναι κάτι που θέλουμε να κάνουμε, να σκοράρουμε στο τρανζίσιον. Πλέον, στρέφουν την προσοχή μας στους τελικούς και στο βασικό μας στόχο».