Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, η Κ19 του Ολυμπιακού ηττήθηκε 2-1 από την Κ23 της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Η ομάδα μας ισοφάρισε τους γηπεδούχους παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ενώ είχε δοκάρι λίγο πριν το τέλος για να ισοφαρίσει εκ νέου.

H Nότιγχαμ άνοιξε το σκορ με τον Εν Νέγια στο 37’, οι παίκτες του Ρικάρντο Πέρες όμως έβγαλαν αντίδραση και ποιότητα μετά την ανάπαυλα, καταφέρνοντας να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Στο 54’ ο Μαρίνος τροφοδότησε ιδανικά τον Μπουλάρι, με τον τελευταίο να «γράφει» το 1-1 με πολύ όμορφο τελείωμα!

Πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ο Σουόν έβαλε και πάλι μπροστά τη Φόρεστ, με τον Ολυμπιακό να χάνει μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει ξανά, όταν το εξαιρετικό σουτ του Φέκκα στο 88ο λεπτό, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αγγλικής εστίας!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στουρνάρας (Παπαδούδης 46’), Ντουμάνης (Τσάβος 46’), Ασλανίδης (Μποσκουΐδης 46’), Γκοτζαμανίδης (Κατσογιάννης 46’), Κεραμίδας (Μαρτίνης 46’), Νεοφυτίδης (Κασέμι 46’), Νικόλης (Φέκκας 46’), Συρμής (Λιάτσος 46’), Τσέλιος (Αρσενίδης 31’, Μαρίνος 36’), Κατσαβάκης (Σουρλής 46’), Βοΐλης (Μπουλάρι 46’).

Nότιγχαμ Φόρεστ: Τράιαλιστ, Γκέιμπριελ (Σοντάιντε 72′), Μπαρνς, Στιούαρτ, Πρέστον, Φόρνα (Τράιαλιστ 80′), Έντσερ (Ασάρε 66′), Τέιλορ, Εν Νέγια (Γουόλς 60′), Μάιτεν, Γκομίς (Σουόν 66′).