Ο Μπέντσε Σος, αριστερός εξτρέμ της Μπάτσκα Τόπολα αναφέρθηκε στον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Φερεντσβάρος για το Κόνφερενς Λιγκ.

Στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Φερεντσβάρος για τη φάση των 32 του Κόνφερενς Λιγκ αναφέρθηκε σε δηλώσεις που έκανε στο «promenad24» ο εξτρέμ της Μπάτσκα Τόπολα, Μπέντσε Σος, που γνωρίζει τον Θρύλο από τις μεταξύ τους αναμετρήσεις στο Γιουρόπα Λιγκ.

Η Τόπολα βρίσκεται μόλις 50 χιλιόμετρα μακριά από την Ουγγαρία και ο Σος κλήθηκε να μιλήσει για αυτή την αναμέτρηση: «Στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, είναι αλήθεια ότι οι Πειραιώτες είχαν μεγάλο πλεονέκτημα, αλλά στο πρώτο ματς ήρθαμε ισόπαλοι μαζί τους και δεν φαινόταν αδύνατο να κερδίσουμε, στο τελευταίο λεπτό φτάσαμε πολύ κοντά σε ένα τρίτο γκολ, το οποίο αν το πετυχαίναμε, όλα θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά. Από την άλλη, έχω παίξει αντίπαλος της Φερεντσβάρος εντός έδρας και ξέρω την ομάδα, τους παίκτες, το κοινό και νομίζω, ειδικά εντός έδρας, σε μια τέτοια ατμόσφαιρα μπορούν να νικήσουν ακόμα και τους Έλληνες, αλλά πρέπει να δώσουν το καλύτερο δυνατό των δυνατοτήτων τους. Είναι βέβαιο, ότι βρισκόμουν σε πολύ δύσκολη κατάσταση, νομίζω ότι το σκορ ήταν ήδη 4-1, αλλά έπαιξα 35 λεπτά. Αφοσιώθηκα κυρίως στην άμυνα και νομίζω, πως ανταποκρίθηκα καλά», είπε χαρακτηριστικά.