Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 4-0 για την ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης στο Ρέντη, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη λειτούργησαν άψογα και δεν άφησαν περιθώρια στους αντιπάλους, αποδεικνύοντας στην πράξη την υπεροχή τους.

Ο Σταμούλης, ήταν αυτός που με δύο γκολ, στο 30’ με σουτ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μετά από ασίστ του Ιμπαγάσα, έβαλε τις βάσεις για τη νίκη και διαμόρφωσε το 2-0 του ημιχρόνου.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ο Ολυμπιακός δεν έριξε την απόδοσή του στη συνέχεια, τουναντίον ήταν η ομάδα που συνέχιζε να δημιουργεί πολλές φάσεις μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων.

Το 3-0 ήρθε μετά από προσπάθεια και σουτ του Κασέμι από αριστερά στο 75ο λεπτό, με την μπάλα να αλλάζει ελαφρώς πορεία μετά από κόντρα σε αμυντικό ενώ το σκορ «έκλεισε» με δυνατό σουτ ο Γύπαρης στο 87’ (4-0).

Ο Θρύλος, ανέβηκε έτσι στους 7 βαθμούς μετά από τρεις αγώνες, αφού εκκρεμεί το αναβληθέν εκτός έδρας ματς της δεύτερης αγωνιστικής απέναντι στον ΟΦΗ.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Μαρίνης (Σπυριδάκης 58’), Κατσογιάννης, Παστρικός, Ντόι, Κίτσος (Γύπαρης 73’), Κασέμι, Σταμούλης, Ιμπαγάσα (Χρονακόπουλος 70’), Λιοφάγος.