Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό η Άννα κατέκτησε ένα ακόμη Χρυσό Μετάλλιο στην καριέρα της, σήμερα (10/5) στο Αεροβόλο Πιστόλι Γυναικών.

Με σκορ 241,3 σε έναν δύσκολο αγώνα, βρέθηκε στην κορυφή με τις πρώτες βολές και παρέμεινε εκεί μέχρι το τέλος του Αγώνα.

Τσιτσιπάς: Πρεμιέρα στη Μαδρίτη

Στην δύσκολη αναμέτρηση με την πολύπειρη Olena Kostevych (240,6) από την Ουκρανία, η Ελληνίδα Πρωταθλήτρια επικράτησε!

Η Ουκρανή σκοπεύτρια κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο, ενώ το Χάλκινο είχε ήδη κριθεί υπέρ της Rhythm Sangwan (219,1) από την Ινδία.

Το πρώτο μετάλλιο και μάλιστα Χρυσό στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού είναι γεγονός!

Συγχαρητήρια και κάθε επιτυχία στους αγώνες που έπονται.