Εκ των πρωταγωνιστών ήταν ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς στο τεράστιο διπλό της Κρίσταλ Πάλας στο Emirates.

Τεράστιο «διπλό» μέσα στο Emirates, πανηγύρισε η Κρίσταλ Πάλας του Λούκα Μιλιβόγεβιτς, η οποία υπέταξε σε ήττα με 3-2 την Άρσεναλ, στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής της Premier League. Με τον Σέρβο χαφ, μάλιστα, να είναι πάλι εκ των πρωταγωνιστών.

Πιο συγκεκριμένα, στο 17′ ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού με ωραία εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Μπεντέκε, ο οποίος έκανε το 0-1 με κεφαλιά. Έπειτα, στο 47ο λεπτό ο Μεσούτ Οζίλ έφερε το ματς στα ίσια για τους κανονιέρηδες, οι οποίοι δε μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή, αφού δέχτηκαν και δεύτερο γκολ από τον Ζάχα, ο οποίος πλάσαρε τον Λένο για το 1-2.

FIFA και UEFA εξετάζουν την αποβολή των ομάδων από τις διεθνείς διοργανώσεις

Την τεράστια αυτή νίκη για τους Αετούς του Λονδίνου, «κλείδωσε» ο ΜακΑρθούρ στο 69′ με κεφαλιά για το 1-3. Η Άρσεναλ το μόνο που καταφέρει ήταν να μείωσε σε 2-3 στο 77ο λεπτό με τον Ομπαμεγιάνγκ.

Μία ακόμα θετική εμφάνιση από τον Λούκα Μιλιβόγεβιτς, ο οποίος συνεχίζει να κλείνει στομάτα, δείχνοντας την ποιότητα του στο πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα του κόσμου.