Σαν Σήμερα (27/05) ο Ολυμπιακός επικράτησε επί του Ηρακλή και κατέκτησε το πρώτο από τα επτά συνεχόμενα πρωταθλήματα της δεκαετίας του ΄50.

Σαν Σήμερα (27/05) το 1951 ο Ολυμπιακός επικράτησε επί του Ηρακλή και κατέκτησε το πρώτο από τα επτά συνεχόμενα πρωταθλήματα της δεκαετίας του ΄50.

Στον αγώνα αυτό ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-4 επί του Ηρακλή για την 4η αγωνιστική του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ 1!

Το σκορ άνοιξε ο Θανάσης Μπέμπης στο 5΄ για να φέρει το ματς στα ίσα ο Καρυπίδης στο 12΄. Το 1-1 ήταν και το σκορ του α΄ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χριστόπουλος με δύο τέρματα στο 57΄ και το 62΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Ηλίας Ρωσίδης στο 71΄.