Σαν Σήμερα (27/8) το 2019 ο Ολυμπιακός σφράγισε την πρόκριση επί της Κρασνοντάρ.

Σαν Σήμερα (27/8) το 2019 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-2 επί της Κρασνοντάρ και εξασφάλισε την πρόκριση στους ομίλους του Champions League.

Στον πρώτο αγώνα στο “στάδιο Γ. Καραϊσκάκης” οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με σκορ 4-0.

Στον κόσμο του ο… Καρτάλ: «Η Φενέρ άξιζε να περάσει…»

Στη ρεβάνς η Κρασνοντάρ ευτύχησε να προηγηθεί με τον Ούτκιν στο 10΄. Ένα λεπτό αργότερο όμως ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πήρε το όπλο του και ισοφάρισε, ανοίγοντας λογαριασμό με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Έχοντας εξασφαλίσει την πρόκριση ο Ολυμπιακός, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε.

Με το “καλημέρα” όμως του β΄ημιχρόνου ο Ελ Αραμπί με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού με προπονητή τον Πέδρο Μαρτίνς: Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο (64′ Σισέ), Μεριά, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Ποντένσε (83′ Καμαρά), Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί (73′ Σουντανί).