Σαν Σήμερα (15/05) ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 5-1 επί του Άρη.

Σαν Σήμερα (15/05) το 1938 ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 5-1 επί του Άρη για την 3η αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Αν και οι “κιτρτινόμαυροι” κατάφεραν να προηγηθούν στο 32΄ χάρη σε γκολ του Λασκαρίδη, ο Ολυμπιακός κατάφερε πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 39΄ με γκολ του Χριστόφορου Ράγκου να φέρει το ματς στα ίσα.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν επιθετικός μονόλογος για τον Ολυμπιακό. Στο 56΄ ο Γιάννης Βάζος έκανε το 2-1, για να ανεβάσει το σκορ στο 3-1 ο Θεολόγος Συμεωνίδης ένα λεπτό αργότερα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε ο 4-1 στο 77΄, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Λίβας στο 87΄.