Σαν Σήμερα (20/05) ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-4 επί της Ρόδου.

Σαν Σήμερα (20/05) το 1979 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-4 επί της Ρόδου για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Εθνικής .

Η ομάδα της Ρόδου βρέθηκε στο ημίχρονο να προηγείται με σκορ 3-1 χάρη στα γκολ των Παπαοικονόμου (7΄) Διακονικολάου (27΄) και Κώττη (28΄), ενώ για τον Ολυμπιακό είχε μειώσει προσωρινά στο 11΄ο Πέτρος Καραβίτης.

Δεν το χωνεύει ο Τζέκο με τίποτα: «Αν είσαι τυχερός…»

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να ανατρέψει το εις βάρος του προβάδισμα και να πάρει τη νίκη με 3-4 χάρη στα γκολ των Βαμβακούλα (67′), Παπαδόπουλου (71΄) και Κρητικόπουλου (72΄).