Σαν Σήμερα (18/05) ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-1 επί της Δόξας Δράμας.

Σαν Σήμερα (18/05) το 1958 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-1 επί της Δόξας Δράμας για την 29η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ του Στέλιου Ψύχου στο 9΄ και του Θανάση Μπέμπη στο 32΄.

Στον κόσμο του ο… Καρτάλ: «Η Φενέρ άξιζε να περάσει…»

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε μέσα σε 3 λεπτά (75΄-78΄) να πετύχει 3 ακόμη γκολ. Συγκεκριμένα ο Θανάσης Μπέμπης, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 75΄ έκανε το 3-0 και ο Ηλίας Υφαντής με δύο τέρματα στο 76΄ και το 78΄ κατάφερε να ανεβάσει το σκορ στο 5-0. Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Δράμας ήταν να μειώσει σε 5-1 στο 87΄ με το Θανάση Λουκανίδη.