Σαν Σήμερα (16/05) ο Ολυμπιακός επικράτησε με 0-6 επί του Ηρακλή Λάρισας για τον προημιτελικό κυπέλλου.

Με σκορ 0-6 επικράτησε Σαν Σήμερα (16/05) το  ο Ολυμπιακός επί του Ηράκλη Λάρισας.

Ο αγώνας ήταν επιθετικός μονόλογος για τους σαφώς ανώτερους “ερυθρόλευκους” οι οποίοι προηγήθηκαν μόλις στο 16΄ χάρη σε γκολ του Αλέκου Χατζησταυρίδη. Στο 24΄ ο Χριστόπουλος έκανε το 0-2, για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 0-3 ο Γιάννης Δαρίβας, ενώ στο 37΄ ο Διονύσης Μινάρδος έκανε το 0-4, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χατζησταυρίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 0-5 και το σκορ έκλεισε στο 77΄ ο Χριστόπουλος, ο οποίος επίσης σημείωσε δύο τέρματα.

Με τη νίκη αυτή ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση για την ημιτελική φάση του θεσμού.