Ο Ραφίνια μίλησε για την χθεσινή ήττα (3-0) με την Μάντσεστερ Σίτι λίγη ώρα μετά την λήξη της αναμέτρησης.

Δηλώσεις για την ήττα (3-0) από την Μάντσεστερ Σίτι έκανε ο Ραφίνια, λίγη ώρα μετά την λήξη του ματς. Ο Βραζιλιάνος δεξιός μπακ είπε:

«Μπήκαμε πολύ άσχημα στο ματς. Κάναμε ένα ιδιαιτέρως αμυντικό παιχνίδι, κάτι που δεν ήταν στα σχέδιά μας. Αφήσαμε πάρα πολύ όλο το χώρο στην αντίπαλό μας και αυτό μάς κόστισε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, για μία ακόμα φορά, κάναμε ένα τέλειο, πάρα πολύ καλό, δεύτερο ημίχρονο. Παίξαμε πολύ καλά, αλλά αυτό έπρεπε να το έχουμε κάνει από την αρχή για να έχουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Σίγουρα έχουμε πιθανότητες γιατί ξανά δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες και απλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Έχουμε τρία παιχνίδια μπροστά μας, τα δύο στην έδρα μας. Αν παίξουμε όπως στο δεύτερο ημίχρονο με τη Μάντσεστερ Σίτι, έχουμε πολλές πιθανότητες για να πάρουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε.

Δουλεύουμε πάρα πολύ και δημιουργούμε φάσεις. Αυτό είναι το σημαντικό γιατί αν κάνεις ευκαιρίες, τότε η μπάλα θα μπει κάποια στιγμή στα δίχτυα. Πρέπει να συνεχίσουμε να δημιουργούμε και είμαι σίγουρος ότι θα πετύχουμε τα γκολ που χρειαζόμαστε. Είμαι βέβαιος πως θα τα καταφέρουμε και θα πάρουμε καλύτερα αποτελέσματα.

Ναι, μιλήσαμε (με τον Γκουαρδιόλα). Είναι ένας σπουδαίος άνθρωπος και φίλος. Μιλήσαμε, αλλά όχι τόσο πολύ για τον αγώνα γιατί δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα. Χάρηκα πολύ που τον είδα και είναι καλά, αλλά λυπήθηκα που χάσαμε απέναντί του»