Ένα πολύ κακό δεύτερο ημίχρονο κόστισε την ήττα στον Ολυμπιακό Κ17, που συνεχίζει όμως να είναι πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα της Σούπερ Λιγκ.

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με 2-4 από τον Ατρόμητο στο Ρέντη για τη 14η αγωνιστική του Α’ ομίλου, που σήμανε το τέλος του δεύτερου από τους τέσσερις συνολικά γύρους πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν «ερυθρόλευκο» με τον Ολυμπιακό να έχει τον πλήρη έλεγχο αλλά και τις ευκαιρίες, καταφέρνοντας να πάει στα αποδυτήρια με 1-0, μετά το τέρμα του Σπυριδάκη στο 39’, που προήλθε από ασίστ του Κατσογιάννη.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη άργησε πολύ να μπει στο «κλίμα» του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που πλήρωσε ακριβά κόντρα στους Περιστεριώτες. Ο Δαλαμήτρας με δύο γκολ (50’, 72’) και οι Μπουρνέλης (64’), Οικονόμου (68’), έφεραν το σκορ στο 1-4 μέσα σε 22 λεπτά, ενώ παρά την αποβολή του τελευταίου στο 79ο λεπτό, για το φάουλ που έφερε το 2-4 (80’) από απευθείας εκτέλεση του Λιάτσου, η μοίρα του ματς δεν άλλαξε.

Ο Ολυμπιακός έμεινε στους 32 βαθμούς ωστόσο παρέμεινε πρώτος στη βαθμολογία, με τον Αστέρα Τρίπολης να ακολουθεί στους 31.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Κατσογιάννης, Ντόι, Σπυριδάκης (Κίτσος 60’), Πάστρας (Ποιμενίδης 67’), Σταμούλης (Χρήστου 67’), Συρμής, Λιάτσος.