Ο πρωταθλητής του Θρύλου, στον τελικό του αγωνίσματος, επικράτησε με 1:56.72 και κατέρριψε το δικό του 1:57.09 (Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γλασκώβης, 3/8/2018)

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις εμφανίσεις του στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, ο Απόστολος Χρήστου. Στη διάρκεια του απογευματινού προγράμματος της πρώτης ημέρας (19/7) των αγώνων στο ΟΑΚΑ, ο πρωταθλητής του τμήματος κολύμβησης του Ολυμπιακού κατέρριψε το Πανελλήνιο ρεκόρ στα 200μ. ύπτιο!

Ο πρωταθλητής του Θρύλου, στον τελικό του αγωνίσματος, επικράτησε με 1:56.72 και κατέρριψε το δικό του 1:57.09 (Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γλασκώβης, 3/8/2018). Σπουδαία κούρσα από τον «ερυθρόλευκο» κολυμβητή, που αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στα 200μ. ύπτιο.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική