Σπουδαίες επιτυχίες για τον ερασιτέχνη Ολυμπιακό

Συνεχίζει τις επιτυχίες ο Ολυμπιακός. Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Elite Γυναικών κατέκτησε το τμήμα πυγμαχίας του Ολυμπιακού στη Λεωφόρο.

Στο κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος» ο Θρύλος αναδείχθηκε πρωταθλητής και πολυνίκης στις Γυναίκες, ενώ κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα Ανδρών.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live Streaming (Game 2)

Σε ατομικό επίπεδο, πρωταθλητές Ελλάδας στη Λεωφόρο αναδείχθηκαν με τα ερυθρόλευκα γάντια, η Κουτσογεωργοπούλου (54kg). Η Καμπέρη (57kg) και η Μαυρομμάτη (66kg). Ενώ το πρωτάθλημα Ανδρών κατέκτησαν οι Ζαγράφοβ (55kg). Λαγκαζασβίλι (57kg) και Τσαγκράκος (75kg).

Οι χθεσινές (11/12) «μάχες» του Ολυμπιακού στους τελικούς του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Elite:

54kg: Κωνσταντοπούλου-Κουτσογεωργοπούλου (Nίκη η Κουτσογεωργοπούλου)

57kg: Καμπέρη-Στεργίου (Nίκη η Καμπέρη)

66kg: Μακρή-Μαυρομμάτη (Nίκη η Μαυρομμάτη)

70kg: Φερίζη-Κωνσταντινίδου (Ήττα η Φερίζη)

55kg: Ζαγράφοβ-Ψαρράς (Nίκη ο Ζαγράφοβ)

57kg: Βελής-Λαγκαζασβίλι (Nίκη ο Λαγκαζασβίλι)

92+kg: Αναστασάκος-Μουραντίδης (Ήττα ο Αναστασάκος)

75kg: Σωτηρόπουλος-Τσαγκράκος (Νίκη ο Τσαγκράκος)

86kg: Ψυχογυιός-Μπόζιος (Ήττα ο Ψυχογυιός)