Ο Ζοσέ Σα πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση στο «διπλό» της Γουλβς επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αποκρούοντας και φάουλ του Φερνάντες στις καθυστερήσεις.

Με πρωταγωνιστή τον Ζοσέ Σα, η Γουλβς πανηγύρισε μια τεράστια εκτός έδρας νίκη στο «Όλντ Τράφορντ», επικρατώντας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 0-1, στην αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής της Premier League.

Αυτή η νίκη ήρθε μετά από 41 ολόκληρα χρόνια! Οι Λύκοι πήραν το «διπλό» χάρη σε γκολ του Μουτίνιο στο 82’, ενώ καθοριστικός ήταν ο πρώην «ερυθρόλευκος» τερματοφύλακας.

Oλυμπιακός: Μήνυμα από τη θύρα -7-

Ο Σα χρειάστηκε να επέμβει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αποκρούοντας σωτήρια την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες και έτσι κράτησε το μηδέν για την ομάδα του, με τους συμπαίκτες του να τρέχουν και να τον αγκαλιάζουν με το σφύριγμα της λήξης.