Τρομερό μπάσκετ από τον Ολυμπιακό στην Πάτρα με αντίπαλο τον Προμηθέα και νίκη για τον Θρύλο με σκορ 100-72.

Δεν μπορούσε να ζητήσει πιο άνετο βράδυ ο Ολυμπιακός στην Πάτρα. Η ομαδάρα του Γιώργου Μπαρτζώκα επικράτησε με του Προμηθέα και πήρε μία ακόμα νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Όλοι όσοι έπαιξαν έδωσαν το 100% με τους ΜακΚίσικ και Βεζένκοφ να τελειώνουν το ματς με 22 πόντους ο καθένας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Live Streaming!

Τους έκανε… πλάκα στο πρώτο δεκάλεπτο

Το πρώτο δεκάλεπτο στην Πάτρα, βρήκε τον Θρύλο μπροστά στο σκορ με αντίπαλο τον Προμηθέα με 39-20. Τρομερός ο Βεζένκοφ με 15 πόντους όπως και ο Ταρίκ Μπλακ με 11.

Η ομάδα σουτάρει με τρομερή επιτυχία από το τρίποντο με 6/7 και όλοι έχουν κάνει πολύ καλό ματς. Δείχνει να ξεσπάει η ομάδα κάτι που… αρέσει.

Πλησιάζει σε πολύ άνετη επικράτηση

Ημίχρονο στην Πάτρα με τον Ολυμπιακό να προηγείται 57-37 του Προμηθέα. Ένα πολύ καλό παιχνίδι από τον Θρύλο με τον Σάσα να παραμένει πρώτος σκόρερ με 15 πόντους (2 ριμπάουντ και 2 ασίστ) ενώ από 11 έχουν ΜακΚίσικ και Μπλακ.

Ένα απίστευτο ρεκόρ στα τρίποντα με 10/16 και 13/18 δίποντα. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα, φαίνεται ότι ξεσπάνε πάνω στον Προμηθέα και αυτό είναι θετικό γιατί ακολουθούν πολύ ζόρικα παιχνίδια.

Κάνει ότι θέλει στο παρκέ ο Θρύλος

Μαγικό τρίτο δεκάλεπτο, επιμέρους σκορ 31-11 και 88-48 τον Προμηθέα! Φανταστικό μπάσκετ από την ομάδα, με τον Σακίλ ΜακΚίσικ να είναι πρώτος σκόρερ με 22 πόντους (6/6 τρίποντα), όσους έχει και ο Σάσα Βεζένκοφ.

Πραγματικά ότι κάνει σήμερα η ομάδα της βγαίνει και αυτό είναι πολύ σημαντικό.