«Χαμός » προκλήθηκε στο στο Σεντ Ετιέν - Μπορντό, καθώς ένας πρώην παίκτης του Ολυμπιακού χαστούκισε αντίπαλο παίκτη.

Μετά της αναμέτρησης Σεντ Ετιέν – Μπορντό, ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού και νυν προπονητής της Μπορντό, Άλμπερτ Ριέρα χαστούκισε αντίπαλο ποδοσφαιριστή. Συγκεκριμένα εχθές (20/04), η Σεντ Ετιέν, υποδέχτηκε την Μπορντό, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της δεύτερης κατηγορίας της Γαλλίας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 42ο λεπτό του αγώνα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με 2-1.

Η ανατροπή στο σκορ ήταν η αιτία που «ξέφυγε» ο Άλμπερτ Ριέρα. Ο προπονητής της Μπορντό και άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού έχασε την ψυχραιμία του στο τελευταίο σφύριγμα, σύμφωνα με το BeIN Sports, το οποίο διευκρίνισε ότι ο προπονητής χαστούκισε παίκτη της Σεντ Ετιέν στην είσοδο των αποδυτηρίων, χωρίς ωστόσο η ταυτότητα του εν λόγω παίκτη να γίνεται γνωστή.

Σεζόν τέλος για Μπιανκόν

«Ημασταν καλύτεροι από τους αντιπάλους μας. Αλλά χάσαμε. Αλλά ήμασταν καλύτεροι από αυτούς. Και πάλι. Μπορείτε να το γράψετε με έντονη ύφος αυτό. Όταν έχεις τις ευκαιρίες, πρέπει να τις πάρεις. Τους προκαλέσαμε πολλά προβλήματα. Αλλά τελικά το ποδόσφαιρο, το πιο σημαντικό είναι το αποτέλεσμα για σένα, και δεν είναι καλό όλη τη χρονιά.

Και εκεί δεν έχω τη λύση, γι’ αυτό λέω ότι δεν είμαι ο καλύτερος προπονητής για αυτήν την ομάδα», ανέφερε αρχικά ο Άλμπερτ Ριέρα, ο οποίος στη συνέχεια κλήθηκε να μιλήσει για το περιστατικό με τον αντίπαλο παίκτη.

«Όλα αυτά συμβαίνουν στο γήπεδο και ότι γίνεται εκεί μένει στο γήπεδο. Οπως ό,τι συμβαίνει στο Λας Βέγκας μένει στο Λας Βέγκας», είπε ο Ισπανός τεχνικός.