Ο Αστέρας Τρίπολης με ανακοίνωση του έκανε γνωστό πως στα ματς απέναντι στο Big-4, δεν θα υπάρχουν φίλαθλοι της φιλοξενούμενης ομάδας.

Με αφορμή το παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΟΚ στις 19/9, οι «Αρκάδες» με ανακοίνωση τους ενημέρωσαν τον κόσμο τους αλλά και τους φιλάθλους του «Big-4», πως στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” δικαίωμα εισόδου θα έχουν μόνο οι κάτοχοι εισιτηρίου διαρκείας, όσον αφορά τους αγώνες απέναντι σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Πράγμα που σημαίνει πως οι φίλαθλοι των ομάδων που προαναφέρθηκαν, δε θα μπορούν να βρεθούν στο γήπεδο των Αστέρα Τρίπολης, για να στηρίξουν τις ομάδες τους στις μελλοντικές αναμετρήσεις.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Η σχετική ανακοίνωση του Αστέρα:

“Με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ δικαίωμα εισόδου στους εντός έδρας αγώνες του ΑΣΤΕΡΑ για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 με αντιπάλους την ΑΕΚ, τον Ολυμπιακό, τον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ θα έχουν ΜΟΝΟ οι κάτοχοι εισιτηρίου διαρκείας.

Ως εκ τούτου στην αναμέτρηση της Κυριακής (19/09, 20:30) για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022 με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” δικαίωμα εισόδου θα έχουν μόνο οι κάτοχοι εισιτηρίου διαρκείας.

Εισιτήρια διαρκείας για τους εντός έδρας αγώνες του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 διατίθενται στο Star Store (Εθν. Αντιστάσεως 67) σε ώρες λειτουργίας των καταστημάτων”.