Εξαιρετική ήταν η παρουσία του τμήματος Πυγμαχίας του Ολυμπιακού στους αγώνες που διεξήχθησαν στη Θεσσαλονίκη.

Ο Ολυμπιακός μετείχε σε δυο διοργανώσεις και αναδείχθηκε πολυνίκης σύλλογος στο Κύπελλο «Ευπάτωρ Christoforidis Cup»​ στο οποίο έλαβε μέρος με 5 αθλητές κάνοντας το απόλυτο με πέντε χρυσά μετάλλια και 6 νίκες.

Συγκεκριμένα στους Άνδρες το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν: ο Νικόλαος Σοφιανός στην κατηγορία των 64kg, ο Αθανάσιος Γλυνός με δυο νίκες στην κατηγορία των 64kg, και ο Τριαντάφυλλος Λατσώνας στην κατηγορία των 91+kg με διακοπή στο β’ γύρο. Στην κατηγορία των Γυναικών το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Φωτεινή Μηνά στην κατηγορία των 57kg και η Όλγα Παπαδάτου στην κατηγορία των 64kg.  Παράλληλα με τη συμμετοχή στο «Christoforidis Cup», ο Ολυμπιακός μετείχε με δυο αθλητές και στο «Boxing League», με την Γιώργο Χορβαλάκο να χάνει καταλαμβάνει τη 2η θέση στην κατηγορία των 64kg  ενώ ο Στέφαν Εστεμπάν δεν αγωνίστηκε αφού δεν εμφανίστηκε ο αντίπαλός του.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»