Ο Απόστολος Πετσιάς άρπαξε την ευκαιρία του προπονητή του, κάνοντας μια καλή εμφάνιση στο φιλικό επί του Φοίνικα στη Σύρο.

Η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού ολοκλήρωσε τα φιλικά προετοιμασίας της στη Σύρο. Ο Θρύλος, μετά τη νίκη (1-3) επί του Φοίνικα την Πέμπτη (6/10), ηττήθηκε με 3-1 σετ, στο δεύτερο και τελευταίο «τεστ» στο νησί των Κυκλάδων.

Ο Αλμπέρτο Τζουλιάνι προχώρησε σε πολλές δοκιμές σε πρόσωπα και συστήματα και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, βγάζοντας νέα, χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Οι «ερυθρόλευκοι», που αγωνίστηκαν με βασικό πασαδόρο τον νεαρό Πετσιά, έχασαν το πρώτο σετ (25-21), έπειτα ισοφάρισαν με 26-24, όμως απώλεσαν και τα δύο επόμενα και γνώρισαν την ήττα από τον Φοίνικα, σε ένα δυνατό φιλικό, με υψηλό αγωνιστικό ρυθμό.

Δείτε τα όσα είπε ο Απόστολος Πετσιάς:

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος, που μου δόθηκε η ευκαιρία σήμερα να παίξω σε αυτά τα τρία σετ. Θα συνεχίσω να δουλεύω, είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που έχω αυτούς τους συμπαίκτες δίπλα μου και με βοηθούν πάρα πολύ ως αθλητή, να εξελιχθώ να φτάσω όσο πιο ψηλά γίνεται. Θέλω να κερδίσω την εμπιστοσύνη του προπονητή. Να συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά».