Σε τρελούς ρυθμούς συνεχίζει η Κ17 του Θρύλου, όπου σήμερα φιλοδώρησε με 5-1 την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ.

Ακάθεκτοι συνεχίζουν οι Κ17 του Ολυμπιακού, οι οποίοι κατέκτησαν μία ακόμη νίκη στο Νότιο όμιλο της Super League K17, διασύροντας τον ΟΦΗ στο γήπεδό του με 5-1!

Οι Κρητικοί ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν στο ματς, αφού στο 20′ έγινε το 1-0 με την κεφαλιά του Μαμουλάκη, αλλά από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός δεν… πιανόταν!

Οι νέοι του Θρύλου τρέλαναν και τον άγγλο εκφωνητή!

Στο 37′ ο Σουρλής με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 και στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή και η εύκολη νίκη για τον Θρύλο. Στο 68′ ο Ντότης «έγραψε» το 1-2, ενώ έξι λεπτά μετά και πάλι ο Σουρλής σημείωσε το 1-3!

Το 1-4 ήρθε στο 80′ με γκολ του Λιάτσου και το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 87′ ο Παπαδόπουλος!

ΟΦΗ (Αντώνης Αποστολάκης) : Mακατουνάκης, Συμεάκης, Γαϊτάνης, Δεληγιαννίδης, Φασαράκης, Στειακάκης, Ροδίτης, Μαμουλάκης, Πέγκου, Νικηφόρος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης) : Τζολάκης, Τζόρβας, Ασλανίδης, Τιμολέων, Κεραμίδας, Γούλας, Γεωργακόπουλος, Αρσενίδης, Ντότης, Σουρλής, Σταμούλης, ενώ έπαιξαν και οι Λιάτσος, Μούκα, Ντόη, Παπαδόπουλος, Κίτσος.