Την ικανοποίηση του εξέφρασε ο Πέδρο Μαρτίνς στην κάμερα της Nova, παρά τη λευκή ισοπαλία απέναντι στον Ατρόμητο.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος βρήκε τον Ολυμπιακό να αναδεικνύεται ισόπαλος 0-0 με τον Ατρόμητο. Στον πρώτο αγώνα πρωταθλήματος με κόσμο έπειτα από 560 ημέρες οι ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί, ιδίως στο δεύτερο μέρος, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν το πολυπόθητο τέρμα.

Ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε λόγο για μια μέρα που απλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα, ενώ παράλληλα εξέφρασε την ικανοποίηση του όσον αφορά το παιχνίδι των ερυθρολεύκων και τις ευκαιρίες που πραγματοποίησαν.

Η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ 1!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς:

Για την απόδοση των παικτών του: «Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό στο δεύτερο ημίχρονο με πολλές ευκαιρίες και έλεγχο. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Χάσαμε δύο βαθμούς που στο πρωτάθλημα είναι σημαντικοί. Βάσει της εικόνας μας είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.
Ο αντίπαλος δεν κατάφερε να μας απειλήσει. Έκανε δύο ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και γενικά η επικράτηση μας στις ευκαιρίες είναι ξεκάθαρη. Ο Ολυμπιακός έκανε ό, τι μπορούσε στην παραγωγή των φάσεων, αλλά του έλειψε η αποτελεσματικότητα. Είναι από τις μέρες που λες ότι η μπάλα δεν μπορούσε να μπει μέσα, αλλά είμαστε ικανοποιημένοι από τις ευκαιρίες»

Για τα νεύρα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού: «Τα νεύρα προήλθαν από την εξέλιξη του ματς. Υπήρχαν πολλές διακοπές, ο διαιτητής το επέτρεπε και ο Ατρόμητος το εκμεταλλευόταν. Όλο αυτό προκάλεσε νεύρα»

Για ενδεχόμενη μεταγραφική ενίσχυση από την αγορά των ελεύθερων: «Είμαι ευχαριστημένος με το ρόστερ, δεν μιλάω ποτέ για παίκτες που δεν είναι εδώ, αλλά μόνο για αυτούς που έχουμε».