Αυτά τόνισε η Πηνελόπη Παυλοπούλου στις δηλώσεις της, μετά τη νίκη του Θρύλου επί της Νίκης Λευκάδος.

Ο Ολυμπιακός παίζοντας καλό μπάσκετ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης με τη Νίκη, επιβλήθηκε με σκορ 96-48 της ομάδας της Λευκάδας για την 19η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» πιέστηκαν μόλις για ένα δεκάλεπτο, πάτησαν γκάζι στο δεύτερο και… καθάρισαν το παιχνίδι επιστρέφοντας  από τα αποδυτήρια, σκοράροντας 20 πόντους σε 6 αγωνιστικά λεπτά.  Αυτή ήταν η 134η συνεχόμενη νίκη σε όλες τις εγχώριες διοργανώσεις και 116η στο πρωτάθλημα για τον Θρύλο, που συνεχίζει το αήττητο σερί του.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου υποστήριξε από την μεριά της πως: «Παίξαμε καλά σήμερα και ακολουθήσαμε τις οδηγίες του προπονητή μας για να έρθει αυτό το αποτέλεσμα. Πιέσαμε στην άμυνα και δεν αφήσαμε περιθώρια στη Νίκη. Δεν ήμασταν πολύ καλές στο προηγούμενο ματς και θέλαμε σήμερα να επανέλθουμε στις θετικές εμφανίσεις».