Ο Αλέξανδρος Παπαναστασίου, έκανε το δικό του σχόλιο για τη νίκη του Ολυμπιακού στο πόλο ανδρών επί του ΠΑΟ.

Νικηφόρα συνέχεια στο πρωτάθλημα, για την ομάδα πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού. Μετά την επικράτηση (17-5) κόντρα στον Υδραϊκό στο Παπαστράτειο, για τη 10η αγωνιστική της Α1, οι νταμπλούχοι Ελλάδας νίκησαν 15-7 τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας, για την 11η «στροφή» και διεύρυναν το νικηφόρο τους σερί.

Ο Αλέξανδρος Παπαναστασίου έκανε το δικό του σχόλιο μετά το ματς και τόνισε ότι η διαφορά των δύο ομάδων φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος 10-8: Φουλ για φάιναλ φορ ο Θρύλος!

Διαβάστε όσα είπε:

«Ήταν ένα σκληρό ματς, ειδικά μέχρι το ημίχρονο. Οι δύο ομάδες ήταν προσεκτικές στην άμυνα τους, να μην δεχθούν εύκολα γκολ. Από τη μεριά του Παναθηναϊκού, ο τερματοφύλακας του έκανε κάποιες πολύ καλές επεμβάσεις, κρατώντας χαμηλά το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, φάνηκε η διαφορά στην ποιότητα των δύο ομάδων και άνοιξε το σκορ, όπως ήταν και αναμενόμενο να γίνει. Από την μεριά μας, ήταν μια καλή προπόνηση και θα κοιτάξουμε να διορθώσουμε κάποια λάθη που έγιναν, ενόψει του ματς της Τρίτης στο Σπλιτ, για το Champions League».