Δευτεραθλήτρια κόσμου αναδείχθηκε η Άννα Κορακάκη χάνοντας στις λεπτομέρειες το χρυσό στο 10αρι αεροβόλο από την Κινέζα Ζιανγκ.

Ακόμα μία σπουδαία διάκριση για την Άννα Κορακάκη η οποία κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σκοποβολής!

Στον τελικό δεν ξεκίνησε καλά, όμως όσο περνούσαν οι γύροι βελτιωνόταν και παρέμενε σε τροχιά μεταλλίου. Οταν έμειναν τέσσερις στον τελικό, για 0.4 ξεπέρασε την Φαμπιάν από την Ουγγαρία και μπήκε στα μετάλλια, για να ξεπεράσει στη συνέχεια και την Κινέζα Λι!

Η Ferrari αλλάζει ονομασία – ιστορική συνεργασία με HP!

Στην μάχη για το χρυσό με μία άλλη Κινέζα, την Ραϊνσίν Ζιανγκ, ξεκίνησε με μειονέκτημα (220.0 – 219.4) και παρά το 10αρι της, ολοκλήρωσε τον αγώνα με σκορ 238.3, έναντι 239.8 της αντιπάλου της, που πήρε το χρυσό.

Είναι το τρίτο μετάλλιο για την Κορακάκη σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα, μετά το χρυσό του 2018 στη Νότια Κορέα και το αργυρό πέρυσι στην Αίγυπτο.