Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε επί του Α.Σ Κορωπίου, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων Ε.Σ.Χ.Α.

Την πρώτη τους ήττα για τη φετινή χρονιά γνώρισαν οι Παίδες του Ολυμπιακού στο ντέρμπι του ομίλου με τον Α.Σ. Κορωπίου Γ.Σ. Παπασιδέρης με 35-27 εκτός έδρας στο Κορωπί, το Σάββατο (04/12) για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων Ε.Σ.Χ.Α.

Για την ομάδα του Βύρωνα Παπαδόπουλου 8 τέρματα πέτυχε ο Ξάμπλας, ενώ ακόμα 6 σημείωσε ο Χρυσουλης, που πλέον καλούνται να αφήσουν πίσω τους αυτή την αναμέτρηση και να προετοιμαστούν για το παιχνίδι με τον Ηλυσιακό την επόμενη εβδομάδα.

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική

Στον αγώνα στο Κορωπί ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα με 5-2, ενώ με την συμπλήρωση δέκα λεπτών παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά για το 8-4.

Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως είδαν τις προσπάθειες τους να μην έχουν αποτέλεσμα, την ίδια στιγμή που το Κορωπί έβρισκε τρόπους να παραβιάσει την εστία του Ανδριώτη, φτάνοντας την διαφορά στο +8, για το 22-14 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο επιχείρησε να πλησιάσει στο σκορ, όμως σε ορισμένες περιπτώσεις στάθηκε άτυχος και η επίθεση του Κορωπίου ήταν αποτελεσματική όπου χρειάστηκε -είχε 104 τέρματα στις δύο προηγούμενες αγωνιστικές-,  με αποτέλεσμα οι Παίδες του Βύρωνα Παπαδόπουλου να «πέσουν» μαχόμενοι στην πρώτη τους ήττα, με το 35-27 να είναι το τελικό σκορ.

Για τον Ολυμπιακό του Βύρωνα Παπαδόπουλου αγωνίστηκαν οι: Ανδριώτης, Βαμβακάρης Α., Στραβαχιλλέας, Καμπόλης, Ξάμπλας, Φουσέκας, Χρυσούλης, Τσολάκης, Στεφανίδης, Τσελεμπής, Βαμβακάρης Σ., Μαλατράς, Γραμματικός