Ο Τόνσεκ Στερν πραγματοποιεί εξαιρετική προετοιμασία, όντας πανέτοιμος για τις επίσημες αναμετρήσεις της ομάδας του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός, το απόγευμα της Πέμπτης (6/10), επικράτησε στη Σύρο επί του τοπικού Φοίνικα με 3-1 σετ. Η ομάδα του Αλμπέρτο Τζουλιάνι έδειξε πολύ καλά σημάδια, για ακόμη ένα φιλικό ματς, έναντι των γηπεδούχων.

Η ομάδα μας μέτρησε 12 άσσους, 11 μπλοκ σε ένα ματς που αγωνίστηκε με βασικό λίμπερο τον Ανέστη Δαλακούρα. Οι Πειραιώτες πήραν εύκολα το πρώτο σετ, αλλά μετά ισοφαρίστηκαν. Όμως, στη συνέχεια ήταν συνεπείς παίρνοντας τα επόμενα δύο και επικρατώντας με το τελικό σκορ.

Βόλεϊ γυναικών: Εδώ θα δείτε τον τελικό Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός

Ο Τόνσεκ Στερν για ακόμη μια αναμέτρηση έκανε αρκετά στον αγώνα, όντας ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους. Έχοντας μάλιστα 14/28 επιθέσεις. Είχε επίσης και 5 άσσους, καθώς και τρία μπλοκ! Τρομερή εμφάνιση από τον ίδιο, ο οποίος θα αποτελέσει κι εκείνος έναν εκ των ηγετών της ομάδας μας.