Με το εντυπωσιακό 7-1 πέρασε από την Κρήτη και το Ηράκλειο ο Ολυμπιακός Κ17 κόντρα στον ΟΦΗ κάνοντας το 2/2 στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» κυριάρχησαν πλήρως στον αγωνιστικό χώρο όπως προδίδει άλλωστε και το τελικό σκορ, σεβόμενοι τους αντιπάλους τους και παίζοντας το ματς μέχρι το τέλος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Συλαϊδόπουλου ο Αντώνης Παπακανέλλος που με χατ τρικ «άνοιξε» τον δρόμο για την επικράτηση. Ο μέσος του Θρύλου έκανε το 0-1 στο 5’ με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γατόπουλος ενώ με απευθείας φάουλ έγραψε στο 17’ το 0-2. Μετά από τρία λεπτά εκμεταλλευόμενος την πάσα του Φίλου στην «πλάτη» της άμυνας ο Παπακανέλλος τριπλασίασε το προβάδισμα του Θρύλου με τον Γατόπουλο να παίρνει τη σκυτάλη στο 24’ γράφοντας το 0-4 μετά από κλέψιμο της μπάλας από τον Δρόσο. Το πρώτο μισό ολοκληρώθηκε με τον ΟΦΗ να μειώνει σε 1-4 στο 32ο λεπτό.

Κ15: Κατέκτησαν το Elite Neon Cup τα παιδιά του Θρύλου! (pic)

Στο 58’ ο Φίλος έκανε τη δεύτερη του ασίστ με τον Γατόπουλο να σκοράρει και πάλι ενώ τη σέντρα του Στάντζου στο 65’ εκμεταλλεύτηκε άριστα ο Κωστούλας με εύστοχο πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Το τελικό 1-7 διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Στάντζος περνώντας και τον τερματοφύλακα μετά από πάσα του Γατόπουλου.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Έξαρχος, Αρσενίδης (62’ Κουτσόπουλος), Σαββάκης, Πρεκατές, Φίλος, Σταράκης (46’ Κωστούλας), Φανάρας (46’ Κακακιός), Αλαφάκης (46’ Μουζακίτης), Γατόπουλος, Παπακανέλλος (62’ Στάντζος), Δρόσος.