Ολυμπιακός - Το τμήμα Ιστιοπλοϊας κατέκτησε τρία μετάλλια, ένα χρυσό κι δύο ασημένια.

Ένα χρυσό και δύο ασημένια μετάλλια κατέκτησε το τμήμα Ιστιοπλοΐας του Ολυμπιακού, που συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σκαφών BUG.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το τριήμερο 28-30 Δεκεμβρίου και διοργανώθηκαν από τον ΙΟΠ – ΔΕΗ σε συνεργασία με την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία.

Βόλεϊ γυναικών: Εδώ θα δείτε τον τελικό Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός

Την πρώτη θέση στην κατηγορία των Εφήβων κατέκτησε ο Γιώργος Γκιζαριώτης, ενώ στην ίδια κατηγορία «ασημένιος» αναδείχθηκε ο -επίσης αθλητής του Ολυμπιακού- Ηλίας Τσαταλιός.

Στην κατηγορία των Κοριτσιών, η Ελένη Αννέζα Κρίμπαλη ήταν εξαιρετική και ολοκλήρωσε την προσπάθειά της παίρνοντας τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο.