Δύο κινήσεις, ή μάλλον δύο αλλαγές στο παρκέ που θα μπορούσαν να είχαν δώσει στον Ολυμπιακό το διπλό στη Γαλλία.

Επιστροφή στις εκτός έδρας υποχρεώσεις για τον Ολυμπιακό, αλλά δυστυχώς η ομάδα δεν κατάφερε να επιστρέψει και στα θετικά αποτελέσματα μακριά από το «ΣΕΦ».

Μετά από τις νίκες επί Βίρτους Μπολόνια και Φενέρμπαχτσε, οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την ήττα με 77-75. Το παιχνίδι το «αποτελείωσε» η Βιλερμπάν με τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης του Νουά, με τον Ολυμπιακό να μην βγάζει αντίδραση στα 3 δευτερόλεπτα που του έμειναν.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Live Streaming!

Τα πολλά συνεχόμενα εύστοχα σουτ των γηπεδούχων, ίσως να αποσυντόνισαν την ομάδα. Υπήρχαν όμως δύο παίκτες που θα μπορούσαν να βοηθήσουν τον Ολυμπιακό να πάρει τη νίκη. Ο λόγος για τους Κάνααν και Μπολομπόι, οι οποίοι δεν αγωνίστηκαν στην τελευταία περίοδο.

Ο Κάνααν τελείωσε το ματς με 14 πόντους,  ενώ ο Μπολομπόι με 7. Ειδικά ο Αμερικανός γκαρντ, από τη στιγμή που ήταν ζεστός και είναι ο σουτέρ της ομάδας, θα έπρεπε να βρεθεί στο παρκέ τα τελευταία λεπτά.