Δείτε τα όσα ανέφερε το MEGA για την αναμέτρηση του Ολυμπιακού επί του Παναιτωλικού.

Στο Περιστέρι, θα έχουμε σέντρα! Ο Αθλητικός Δικαστής της Super League αποφάσισε ότι το παιχνίδι του Ατρόμητου με την ΑΕΚ, που δεν άρχισε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου, θα οριστεί σε νέα ώρα και ημερομηνία.

Σύμφωνα με το σκεπτικό, η γηπεδούχος ΠΑΕ δεν φέρει ευθύνη για το πρόβλημα και το ματς πρέπει να πραγματοποιηθεί.

Κλειστή η Θύρα 7 με Λαμία!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ επικράτησε χτες 3-0 του Λεβαδειακού. Ο Λιβάι άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Τζημόπουλος αποβλήθηκε για πέναλτι στον Λιβάι, με τον Άμραμπατ να το εκτελεί εύστοχα για το 2-0. Ο Φαν Βερτ σκόραρε το τρίτο γκολ της Ένωσης στο 84’.

Έξι γκολ και θέαμα από τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού σκόραρε το 1-0 στο 9’ και ο Παπασταθόπουλος στο 45’ πέτυχε το 2-0 με κεφαλιά από συστημένη μπαλιά του Φορτούνη. Ο Παναιτωλικός μείωσε προσωρινά στο 50’ με τον Καρέλη.

Στο 61’ ο Φορτούνης σημάδεψε τον Χάμες και ο Κολομβιανός με κεφαλιά σημείωσε το 3-1. Ο Σέρχι Κανός χρίστηκε σκόρερ στο 67’ και στον πανηγυρισμό του, αφιέρωσε το γκολ στην εκλιπούσα μητέρα του.

Ο Χάμες εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι στο 75’ για το 5-1, με τον Βαλμπουενά να διαμορφώνει το τελικό 6-1 στο 90ο λεπτό.

Ο Νάσμπεργκ έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη μόλις στο έκτο λεπτό. Ο Μπράντον Τόμας στο 82’ σημείωσε το δεύτερο τέρμα των «ασπρόμαυρων», όμως το ματς δεν είχε τελειώσει.

Ο Αστέρας μείωσε με τον Σίτο στο 90’ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισε με κεφαλιά του Ατιένζα.