Πρωταθλήτρια Ευρώπης αναδείχθηκε η αθλήτρια του τμήματος πυγμαχίας του Ολυμπιακού, Άννα-Μαρία Τριφύλλη!

Η νεαρή πυγμάχος του Θρύλου, Άννα Μαρία Τριφύλλη, αγωνίστηκε την Τρίτη (4/10) στον τελικό των 46kg του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος Παίδων-Κορασίδων, στο Μοντεσιλβανο της Ιταλίας και κέρδισε την πρωταθλήτρια Τουρκίας, Ντουμάν Ραμπιά Εϊλούλ, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, με την Εθνική ομάδα.

Μια σπουδαία επιτυχία για την «ερυθρόλευκη» αθλήτρια, η οποία κέρδισε με 5-0, με ομόφωνη απόφαση των κριτών, έχοντας την υπεροχή στους τρεις γύρους κόντρα στην Τουρκάλα.

Ζωντανά η «μάχη» του Θρύλου με τον Μίλωνα για την πρόκριση στους τελικούς της Volley League!

Η πορεία ως τον τελικό!

Την περασμένη Παρασκευή (30/9), η πρωταθλήτρια Ευρώπης στην κατηγορία 46kg, πήρε μέρος στον προημιτελικό του θεσμού και επικράτησε της αθλήτριας από το Αζερμπαϊτζάν Ισμαϊλοβα Αϊσού, με ομόφωνη απόφαση των κριτών.

Την Κυριακή (2/10), στον ημιτελικό της διοργάνωσης, η πυγμάχος του Ολυμπιακού τέθηκε αντιμέτωπη με την περσινή πρωταθλήτρια Ευρώπης, την Ουκρανή Ποκουσάι Ταϊσία, την οποία κέρδισε με μέτρημα στον δεύτερο γύρο, εξασφαλίζοντας την πρόκριση για τον τελικό, εκεί όπου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.