Ο Φίλιπ Ζινκερνάγκελ έχει σκοράρει τις περισσότερες φορές, στο πρώτο 15’ των αναμετρήσεων όπου ξεκινάει.

Ο Ολυμπιακός, κατά τη φετινή μεταγραφική περίοδο, έφερε στον Πειραιά τον Φίλιπ Ζινκερνάγκελ. Ο ίδιος πήρε μάλιστα και το ένδοξο «10» στη φανέλα, με τον κόσμο του Θρύλου να ταυτίζεται μαζί του και να περιμένει πολλά από εκείνον.

Ο Δανός μεσοεπιθετικός πέτυχε το πρώτο επίσημο γκολ για φέτος, στο ματς με την Μακάμπι στη Χάιφα. Έκανε το 0-1 στο Ισραήλ, μόλις στο 7ο λεπτό.

ΘΥΡΑ 7: «Δεν υπάρχουν αρχηγοί αλλά Ολυμπιακοί – Αδέρφια είμαστε μαζί σας»

Ο έμπειρος παίκτης έχει βρει δίχτυα στο σύνολο 15 φορές, στο διάστημα από το 1’ έως το 15’ των αναμετρήσεων.

Με τη Φόρεστ το έχει κάνει 3 φορές, με τη Μπόντο/Γκλμιτ 8 φορές, με τη Σοντερίσκε μία φορά και τη Χέλσινγκορ 2. Περισσότερα γκολ από κάθε άλλο διάστημα συμμετοχών του.