Ο Χρήστου πήρε ακόμα μία διάκριση και βρέθηκε στην 3η θέση για να πάρει το χάλκινο μετάλλιο....

Ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση για τον Απόστολο Χρήστου, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης της Βουδαπέστης. Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού, τερμάτισε στην 3η θέση στον τελικό των 100 μέτρων ύπτιο, με επίδοση 52.97 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο!

Ο Χρήστου που για δεύτερη συνεχόμενη σειρά, τερμάτισε με χρόνο κάτω από τα 53’’ έχει και το Πανελλήνιο ρεκόρ από την χθεσινή κούρσα του, στον ημιτελικό, με χρόνο 52.77!

Live Streaming για την Α1 Ανδρών, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός

Αυτό είναι συνολικά το 3ο Χάλκινο μετάλλιο που κατακτά ο Έλληνας κολυμβητής, σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.