Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τα Βριλήσσια σε φιλική αναμέτρηση. Δείτε φωτογραφίες από το ματς...

Ολυμπιακός: Με αμείωτη ένταση συνεχίζει την προετοιμασία της για τη νέα αγωνιστική σεζόν η ομάδα χάντμπολ του Θρύλου.

Το Σάββατο (20/8) το απόγευμα, οι πρωταθλητές Ελλάδας έδωσαν το πρώτο τους φιλικό για τη φετινή χρονιά, αντιμετωπίζοντας τα Βριλήσσια στο προπονητήριο του ΣΕΦ.

Βόλεϊ γυναικών: Εδώ θα δείτε τον τελικό Ολυμπιακός- Παναθηναϊκός

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 36-26 των Βριλησσίων, σε ένα «τεστ» με πολλές δοκιμές και χρήσιμα συμπεράσματα για τον προπονητή, Γιώργο Καρασαββίδη.

Ο Θρύλος, που ήταν κοντά στο σκορ με τον αντίπαλο του έως το 22ο λεπτό (11-11), «έκλεισε» το ημίχρονο με 19-14 προβάδισμα και στη συνέχεια, πάτησε «γκάζι» και «καθάρισε» τη νίκη με +10 γκολ διαφορά, παίζοντας σε όλη τη διάρκεια του ματς ωραίο χάντμπολ.