Στο 1-1 με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ έμεινε ο Ολυμπιακός Κ19.

Ολυμπιακός Κ19: Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου έμεινε από τα πρώτα λεπτά πίσω στο σκορ, παρόλα αυτά η εικόνα άλλαξε στη συνέχεια με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να φέρει το παιχνίδι στα ίσια χάρη σε γκολ του Νικόλη στο 24’.

Το ντεμπούτο του με την Κ19 πραγματοποίησε στο 75ο λεπτό ο Χρήστος Μουζακίτης, γεννημένος στις 25/12/2006.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Οι Πειραιώτες ανέβηκαν με αυτό το αποτέλεσμα στους 15 βαθμούς σε 11 αγώνες αφού έχουν κάνει το ρεπό τους και βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Νικόλης (75’ Γιαννούλης), Χριστοφιλόπουλος (64’ Πατήρας), Ρέτσος, Χρήστου, Σπυριδάκης, Κασέμι, Χαϊκάλης (75’ Μουζακίτης), Κουτσογούλας, Παπαδάκος (55’ Ιμπαγάσα).