Ο Ολυμπιακός Κ19 επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και με το θεαματικό 0-4 πέρασε από το Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ.

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τους παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη στο ματς της 8ης αγωνιστικής που τους ανέβασε στους 21 βαθμούς και μόνους πρώτους στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Θρύλος μπήκε στο ματς με μάτι που γυάλιζε και φρόντισε να ξεκαθαρίσει τα πράγματα από τα πρώρα λεπτά του αγώνα. Παρότι στο 5΄ο Τσέλιος δεν βρήκε δίχτυα από τη λευκή βούλα, τρία λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κίτσου και άνοιξε το σκορ.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ίδιο σενάριο με ίδιους πρωταγωνιστές στο 13ο λεπτό, με τον Κίτσο να πιστώνεται τη δεύτερή του ασίστ και τον Τσέλιο να είναι ξανά ο τελικός αποδέκτης διαμορφώνοντας το 0-2.

Το πρώτο μισό ολοκληρώθηκε χωρίς άλλες συγκινήσεις ο Ολυμπιακός όμως δεν σταμάτησε εκεί. Όπως και στην έναρξη του ματς, οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με ίδια διάθεση και στο β’ μέρος. Στο 50’ ο Κίτσος έδωσε την τρίτη του ασίστ στο παιχνίδι με τον Κασέμι αυτή τη φορά να βλέπει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς.

Παπαδάκος και Αποστολόπουλος πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο και συνεργάστηκαν άψογα στο 90’ με τον δεύτερο να είναι αυτός που έγραψε το τελικό 0-4.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Παπαδούδης, Φρέρης, Κεραμίδας (77’ Σταμούλης), Χριστοφιλόπουλος, Μπέλιτς (69’ Παπαδάκος), Μαυρουδής (46’ Κατσογιάννης), Λιάτσος (59’ Καράκουτης), Σαπουντζής, Κασέμι, Τσέλιος, Κίτσος (69’ Αποστολόπουλος).