Τη Μίλαν θα βρει στον τελικό του UEFA Youth League η Κ19 του Ολυμπιακού. Οι «ροσονέρι» ξεπέρασαν, στα πέναλτι, το εμπόδιο της Πόρτο και θα βρεθούν στον τελικό της Δευτέρας.

Η Κ19 του Ολυμπιακού έμαθε τον αντίπαλο της στον τελικό του UEFA Youth League. Αυτή θα είναι η Μίλαν.

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν 4-3 στα πέναλτι της Πόρτο, μετά το 2-2 της κανονικής διάρκειας και έκλεισαν εισιτήριο για τον τελικό της Δευτέρας, όπου θα αντιμετωπίσουν τη Κ19 του Θρύλου.

Ολυμπιακός: Και… πού να παίξει με γεμάτο ρόστερ!

Οι Ιταλοί προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Σκότι, όμως η Πόρτο ανέτρεψε το σκορ με τα γκολ των Μεϊρέλες και Μπρας στον 41ο και 65ο λεπτό αντίστοιχα. Την παρτίδα για τη Μίλαν έσωσε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σίμελχακ, στέλνοντας και τον δεύτερο ημιτελικό στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, η Μίλαν επικράτησε 4-3 και πέρασε στον τελικό του UEFA Youth League. O τελικός να θυμίσουμε πως θα διεξαχθεί την ερχόμενη Δευτέρα, στις 19:00.