Τη Μίλαν θα βρει στον τελικό του UEFA Youth League η Κ19 του Ολυμπιακού. Οι «ροσονέρι» ξεπέρασαν, στα πέναλτι, το εμπόδιο της Πόρτο και θα βρεθούν στον τελικό της Δευτέρας.

Η Κ19 του Ολυμπιακού έμαθε τον αντίπαλο της στον τελικό του UEFA Youth League. Αυτή θα είναι η Μίλαν.

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν 4-3 στα πέναλτι της Πόρτο, μετά το 2-2 της κανονικής διάρκειας και έκλεισαν εισιτήριο για τον τελικό της Δευτέρας, όπου θα αντιμετωπίσουν τη Κ19 του Θρύλου.

Σεζόν τέλος για Μπιανκόν

Οι Ιταλοί προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Σκότι, όμως η Πόρτο ανέτρεψε το σκορ με τα γκολ των Μεϊρέλες και Μπρας στον 41ο και 65ο λεπτό αντίστοιχα. Την παρτίδα για τη Μίλαν έσωσε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σίμελχακ, στέλνοντας και τον δεύτερο ημιτελικό στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, η Μίλαν επικράτησε 4-3 και πέρασε στον τελικό του UEFA Youth League. O τελικός να θυμίσουμε πως θα διεξαχθεί την ερχόμενη Δευτέρα, στις 19:00.