Η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ κέρδισε το ντέρμπι με την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού και την πρόκριση στο Final Four της Super League K17.

H K17 του ΠΑΟΚ ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για τελικό της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος ο οποίος έγινε στο Αγρίνιο. Οι έφηβοι του «Δικεφάλου του Βορρά» εξασφάλισαν από τώρα τη πρόκρισή τους στο Final Four της Super League K17 επικρατώντας με 2-1 επί των «ερυθρολεύκων».

Τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο Ντούνγκα στο 47′ και το 2-0 για τον ΠΑΟΚ πέτυχε ο Κοσίδης στο 68′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι Πειραιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 με το επίσης εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φίλη στο 81ο λεπτό.

Μεντιλίμπαρ: «Τεράστιος σύλλογος ο Ολυμπιακός»

Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης:

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Φράγκος, Καρκατσάλης, Σουλανιάκου, Φίλης, Ζουριδάκης, Πλης, Μπιμπίκας, Δαρβίρας, Βασιλακόπουλος.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Τσιότας, Βυρσοκίνος, Κοσίδης, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας, Παπανικόπουλος, Στύλος, Μύθου, Ντούνγκα.