Μεγάλη νίκη με 4-0 για τον Ολυμπιακό Κ15 απέναντι στην ΑΕΚ για τη 13η αγωνιστική της Super League.

Ολυμπιακός Κ15: Η ομάδα του Τάσου Πάντου ήταν κυρίαρχη απέναντι στην Ένωση, πιάνοντας με ματς περισσότερο στην κορυφή τον ΠΑΟΚ με 31 βαθμούς, έχοντας ήδη εξασφαλίσει θέση στο Final Four.

Το σκορ άνοιξε στο 29’ από τον Καρκατσάλη μετά από εκτέλεση φάουλ του Φίλου ενώ πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο (35’) ο Δαρβίρας «σέρβιρε» το 2-0 στον Ζουριδάκη. Στο 56ο λεπτό οι πρωταγωνιστές του δεύτερου τέρματος άλλαξαν ρόλους για το 3-0 ενώ ο Καρακώστας αξιοποίησε την πάσα του Σκουρόπουλου στο 69΄για το 4-0.

Συλαϊδόπουλος: «Να γράψουμε ιστορία – Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση»

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκρόζος (65’ Γκόγκος), Σουλιανάκου, Καρκατσάλης (70’ Θεοδωρίδης), Καρακώστας, Κτενάς (60’ Μιχαηλίδης), Πλης (65’ Χαραλαμπίδης), Φίλης (70’ Τζώρτζης), Δαρβίρας, Ζουριδάκης.